Home » Aktualności » Witajcie w szkolnej świetlicy!

Witajcie w szkolnej świetlicy!

Witajcie Kochani,

dzisiejsza propozycja zabawy to przypomnienie bardzo dobrze znanej gry: kalambury, która w swej niezwykłej popularności doczekała się wielu różnorodnych wersji.

Chciałabym, abyście Wy sami stworzyli KALAMBURY RUCHOWE, jako wspaniałą odsłonę klasycznej zabawy, wykorzystując swoją wyobraźnię, twórczość artystyczną, a przy tym zaznali znakomitej zabawy z najbliższymi.

Potrzebne Wam będą:

  • kartki papieru,
  • kredki, mazaki, kolorowe długopisy,
  • pomysłowość własna.

Gra ta może być przeznaczona dla większej ilości osób,jeśli mamy takowe możliwości, dzieląc się wówczas na dwie drużyny kilkuosobowe. Można również doskonale bawić się choćby w dwie osoby, wyznaczając sobie zadania nawzajem.

Jako pierwsze należy przygotować niewielkie karteczki (dowolnego formatu), na których znajdą się wymyślone osobiście hasła, zapisane słownie bądź w formie rysunków. W tym przypadku chciałabym, by wiązały się one z aktywnością ruchową, np.: stań 5 sekund na jednej nodze jak bocian, skacz jak żabka, lataj jak motyl. Następnie przygotowane wskazówki zbieramy i wrzucamy  do dowolnego woreczka, torebki czy miski, z których po uprzednim zamieszaniu, losujemy. Tak jesteśmy gotowi do rozpoczęcia zabawy.

Poniżej przedstawiam również gotowe, przykładowe karty z możliwością pobrania i wydrukowania.