Home » Aktualności » Witajcie w szkolnej świetlicy!

Witajcie w szkolnej świetlicy!

Dzisiejsza propozycja zabawy to papierowe kręgle

Zabawa, którą wszyscy zapewne znamy i można ją wykonać z materiałów zazwyczaj dostępnych w domu.

Potrzebne będą:

  • rolki po papierze (mogą być różnej wielkości),
  • kolorowy i biały papier,
  • klej, taśma klejąca,
  • nożyczki.

Przygotowanie gry jest niezwykle proste. Jako pierwsze należy okleić papierem kolorowym wszystkie przygotowane rolki. Jeśli nie posiadacie akurat takiego, można również pomalować rolki farbami lub pokolorować kredkami. Następnie  trzy białe kartki zgniatamy razem, tak by powstała z nich średniej wielkości kulka, którą owijamy taśmą klejącą, by nie zmieniła kształtu przy rzucaniu. Tak przygotowani możemy rozpoczynać zabawę. Układamy piramidę z rolek bądź inną wybraną przez siebie kompozycję i rzucamy ulepioną piłeczką.

Proponuję abyście zachęcili do zabawy w domu jak największą liczbę uczestników, z którymi będziecie mogli rywalizować na punkty.

Życzymy mnóstwo radości ze spędzania czasu wolnego w gronie najbliższych.