Home » Aktualności » Witajcie w szkolnej świetlicy!

Witajcie w szkolnej świetlicy!

Dziś kolejna porcja ruchu utrzymująca nasz organizm w dobrej kondycji. Tym razem nietypowymi przyborami są plastikowe butelki. Możemy wykorzystać je do zabawy, indywidualnych ćwiczeń, konkursów. W czasie aktywności fizycznej otwieramy lub lekko uchylamy okno. Przykłady ćwiczeń:

  • W miejscu lub w biegu podrzuty i chwyty butelki w różny sposób (przed sobą, za sobą, nad głową, pod ugiętą nogą itp.)
  • Slalom między rozstawionymi butelkami oraz przeskoki przez stojące lub leżące na podłodze butelki.
  • Bieg na czworakach z podbijaniem butelki głową.
  • Ćwiczenia kształtujące rąk, nóg i tułowia w różnych pozycjach wyjściowych np: w rozkroku rysowanie butelką kół, ósemek, łuków wokół nóg.
  • W siadzie skrzyżnym (po turecku), w leżeniu przodem (na brzuchu) – toczenie butelek w przód, wokół siebie, ruchy okrężne w lewo, w prawo itp., ustawianie butelki na kolanie nogi wzniesionej i zgiętej, rzuty pod kolanem i inne.

Dobrej zabawy!