Home » Rafał Glinka

Rafał Glinka

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII edycji ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015” pod patronatem Fundacji Dobre Życie. Podjęto szereg działań edukacyjnych upowszechniających zdrowe odżywianie, popularyzujących zdrowotne właściwości chleba na zakwasie, zdrowy styl życia, zasady prawidłowego odżywiania oraz aktywność ruchową.(…)    Wielką atrakcją podjętych działań była wizyta w piekarni absolwenta szkoły p. Rafała Glinki. Pan Rafał opowiedział dzieciom o trudnej i odpowiedzialnej pracy piekarza. Dzieci dowiedziały się, jak piecze się zdrowy i smaczny chleb. W popularyzację zdrowego stylu życia włączyli się również rodzice- uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem oraz wzięli udział w konkursie na najsmaczniejszy domowy chleb na zakwasie. Wszystkie chlebki spróbował i ocenił p. Rafał Glinka. Wypieki były doskonałe i przepyszne. Po zakończeniu konkursu odbyły się klasowe degustacje chleba. Uczniowie Czwórki wiedzą już, że od ziarenka do bochenka daleka droga i dlatego chleb trzeba szanować.