Home » Aktualności » Witajcie w szkolnej świetlicy! DZIEŃ MAMY TUŻ, TUŻ…

Witajcie w szkolnej świetlicy! DZIEŃ MAMY TUŻ, TUŻ…

Mama – najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka. Od najmłodszych lat uczy sztuki życia, przytula, wychowuje i wspiera, a gdy trzeba – pomaga w smutkach i trudnościach. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki warto wyrazić swoją wdzięczność za te wspólnie spędzone chwile. Znakomitym pomysłem na podarunek dla mam w dniu ich święta mogą okazać się własnoręcznie wykonane upominki. Naszą propozycją jest wykonanie z masy solnej  zawieszek, korali lub odciśnięcie swoich dłoni.
Do wykonania takiej masy potrzebujemy:
1 szklanka mąki,
1 szklanka soli,
ok 0,5 szklanki wody.
Zacznijmy od tego, że do głębokiej miski wsypujemy mąkę i sól. Dokładnie mieszamy i wlewamy niewielką ilość wody. Mieszamy, rozgniatamy grudki, dodajemy odrobinę wody i ponownie mieszamy. Ilość wody jest tu kluczowym czynnikiem i trzeba ją wlewać stopniowo. Ciasto wyjmujemy na stół lub stolnicę i ugniatamy, aż będzie gładkie. Z gotowego ciasta tworzymy coś pięknego dla Naszych wspaniałych mam. Po wykonaniu odkładamy Nasze dzieło do wyschnięcia na około 3 dni. W zależności jakiej grubości jest nasz upominek wysycha dłużej lub krócej. Po tym czasie możemy ozdobić upominki malując farbami oraz obsypując brokatem.